góry

Zakopane – jakie góry możesz zwiedzić?

Zakopane oraz okolice- co można tutaj odkryć?

Bezsprzecznie, okolice Zakopanego oraz samo miasteczko są miejscami często nawiedzanymi przez turystów. Jednakże, każdy tak naprawdę ma swój styl podróżowania i udaje się tutaj w innym celu. Jedni lubią po prostu popatrzeć na góry, przejechać się kolejką na Gubałówkę, być może skorzystać z przejazdu bryczką, a może i zrobić ciekawe zakupy na Krupówkach. Odpocząć i spędzić miło czas w jednej z najpopularniejszych turystycznych miejscowości. Poczuć klimat gór, a także zjeść coś dobrego w jednej ze znajdujących się tutaj restauracji. Jeszcze inni znacznie bardziej wolą wyruszać w nieznane sobie dotąd górskie szlaki. Lubią chodzić po górach, mają do tego odpowiednie przygotowanie, a także posiadają kondycję. Lato oznacza dla nich czas całkiem nowych wypraw, które są wprost fascynujące. Zakopane w takim wypadku może stanowić doskonałą bazę wypadową w góry.

Zakopane- jakie góry będziemy mieć na wyciągnięcie ręki?

Pierwszym i najbardziej charakterystycznym miejscem, do którego możemy dotrzeć jest Giewont. Trzeba jednak przyznać, że trasa prowadząca na ten legendarny szczyt wcale nie jest łatwa. Możemy skorzystać z trzech szlaków, które prowadzą na Giewont. Pierwszy z nich prowadzi przez Dolinę Strążyską i jest jedną z najpopularniejszych tras. Kolejny z dostępnych szlaków rozpoczyna się w Kuźnicach, a trzeci wiedzie przez Dolinę Małej Łąki. Trzeba liczyć, że przejście każdego z tych szlaków może zająć nam między 3 a 4 godziny w jedną stronę.

Alternatywnym szlakiem, który będziemy mieć w zasięgu ręki nocując w Zakopanem jest trasa wiodąca na Rysy z uwzględnieniem przejścia obok Morskiego Oka. Trasa ta od lat już cieszy się sporą popularnością wśród turystów, chociaż część trasy w wysokich partiach gór trzeba pokonać stromymi zboczami, gdzie do naszej dyspozycji pozostają jedynie same łańcuchy. Oczywiście, warto też zaznaczyć, że Morskie Oko stanowi doskonałe miejsce na odpoczynek, ale też do tego miejsca i z tego miejsca drogą powrotną można skorzystać z opcji transportu bryczką tym samym skracając sobie ilość kilometrów do wykonania. Trasa ta tak czy inaczej jest bardzo malownicza, a sama wspinaczka na Rysy dostarcza wielu niezapomnianych przeżyć. Porywając się na taką wyprawę warto oczywiście mieć na względzie, że będzie to dla nas wymagające kondycyjnie- Rysy są najwyższym szczytem w Polsce.

Ostatnią możliwością, jaka zostanie wspomniana jest wspinaczka na Kasprowy Wierch. Szczyt ten jest tak popularny, że znajduje się na nim wyciąg, można więc zdecydować się wjechać na tę górę kolejką, aby potem samodzielnie z niej schodzić i odwrotnie. Warto też wiedzieć o tym, że Kasprowy Wierch i trasa, jaka na niego wiedzie daje możliwość zboczenia z upatrzonej trasy i obrania jakiegoś innego szlaku- podczas tej wspinaczki oraz zejścia, a także już na szczycie znajdziemy wiele przecinających nasz szlak tras oraz alternatywnych możliwości wspinaczki. Decydując się na wspinaczkę w górę trzeba zarezerwować sobie około 4 godzin czasu.