padający deszcz w górach

Zakopane – atrakcje kiedy pada deszcz

Co robić w górach, kiedy nie ma pogody?

Każdy z nas za pewne już kiedyś przeżył taką sytuację- cały wyjazd zaplanowany, wszystkie rezerwacje zrobione, a tutaj nagle okazuje się, że podczas naszego wyjazdu jednak ma nie być ładnej pogody tam, gdzie się udajemy. I nawet wielokrotne przeglądanie prognoz na kolejne dni może okazać się bezcelowe- będzie padać i koniec. W takim przypadku naprawdę spore znaczenie ma to, jakie to jest miejsce oraz jakie inne atrakcje w takiej sytuacji są w takim miejscu dostępne. Najczęściej, problem pojawia się w przypadku, kiedy nasze plany wakacyjne dotyczyły długich, górskich wędrówek. Jednakże, nawet w takim mieście jak Zakopane znajdziemy szereg różnych ciekawych atrakcji, które są dostępne także wtedy, kiedy pogoda całkowicie nam nie dopisuje.

Zakopane- atrakcje kiedy pada deszcz

1. Zwiedzanie miasta

Oczywiście, sporą zaletą tego, że jednak wybieramy się do większego miasteczka jest to, że w pochmurną pogodę możemy po prostu zdecydować się na jego zwiedzanie. Możemy przejść się ulicami miasta nawet z parasolką w ręku, możemy wybrać się na zakupy po okolicznych sklepikach, a także odwiedzić ciekawe, polecane przez innych turystów kawiarnie i restauracje. Brak słonecznej pogody spowalnia rytm dnia, a co za tym idzie… Możemy po prostu odpocząć. To rozwiązanie również ma swoje zalety.

2. Chodzenie po górach mimo wszystko

Są tacy zapaleńcy, którym absolutnie deszczowa pogoda w niczym nie przeszkadza. Inni, mniej uodpornieni na deszcz mogą po prostu zdecydować się na inną trasę- łatwiejszą oraz krótszą. Być może deszczowa pogoda nie będzie się utrzymywała przez cały dzień, a co za tym idzie- jest spora szansa na przejaśnienia. Nawet w deszczu góry mają swój niepowtarzalny urok, który jest doceniany przez wielu.

3. Zwiedzamy, zwiedzamy, zwiedzamy

Zwiedzamy, co się da, a więc zaglądamy do Muzeum Tatrzańskiego oraz Muzeum Oscypka. Próbujemy zaznajomić się z tutejszą kulturą oraz staramy sobie wyobrazić, jakby to było, jakbyśmy jednak urodzili się góralami. Przy okazji- nie można powiedzieć, że marnujemy czas. Dowiadujemy się wiele przydatnych informacji o historii regionu, a także o rodzimych, góralskich potrawach. Ciekawym obiektem jest też Muzeum Stylu Zakopiańskiego oraz Centrum Edukacji Przyrodniczej. Obok muzeum w samym Zakopanem jest też wiele interesujących budynków sakralnych- kościołów oraz kaplic. Mają one swój niepowtarzalny klimat, ale też są ciekawymi obiektami z architektonicznego punktu widzenia. Na uwagę zasługuje Kaplica Najświętszego Serca Pana Jezusa, a także Sanktuarium Marki Boskiej Fatimskiej.

4. Wypoczywamy i dbamy o swój wygląd

Zakopane, a także inne miejscowości, które znajdują się w bliskim sąsiedztwie oferują jeziora termalne oraz hotele wyposażone w rozbudowaną bazę SPA i Wellness. Deszczowa pogoda może więc być pretekstem do tego, aby odrobinę o siebie zadbać, popływać i zregenerować siły. Być może, jeśli pogoda byłaby odpowiednia- w ogóle nie przyszłoby nam do głowy, aby zająć się swoim wyglądem zewnętrznym, tymczasem w Zakopanem oraz w okolicy znajdziemy wiele interesujących gabinetów odnowy biologicznej.