Widok na Szałas pod Szymoszkową
Google+


Choose english language
 

Pokoje gościnne w Kościelisku

Dom położony jest w pobliżu:

  • nowoczesnego kompleksu rekreacyjno-wypoczynkowego Szymoszkowa (wyciąg narciarski i kąpielisko z ciepłą wodą obok hotelu Mercury – Kasprowy),
  • wyciągu widokowego Butorowy Wierch,
  • wyciągu narciarskiego Budzowski Wierch (dla mniej zaawansowanych narciarzy),
  • Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach.

Turystyka letnia

Zdjęcie Doliny Małej ŁąkiSzałas pod Szymoszkową posiada bardzo dogodną lokalizację do planowania wycieczek górskich w Tatry. Można stąd łatwo dostać się na piechotę m.in. do Doliny Małej Łąki, Doliny za Bramką, Doliny Strążyskiej czy Doliny Kościeliskiej i Doliny Chochołowskiej. A więc można zaplanować długie spacery malowniczą ścieżką pod reglami w kierunku wymienionych dolin lub też w kierunku skoczni Wielkiej Krokwi.

Zdjęcie Wołowca. Szczyty wokół Doliny ChochołowskiejDla turystów pragnących zdobywać wyższe partie gór, z Szałasu pod Szymoszkową dogodnie rozpoczniemy wycieczki na Sarnie Skałki, Giewont, Kasprowy Wierch, Czerwone Wierchy (Kopa Kondracka, Małołączniak, Krzesanica, Ciemniak). Można również podejść ścieżką pod reglami lub dojechać busem do wlotu do Doliny Chochołowskiej skąd łatwo dostać się do schroniska na urokliwej Polanie Chochołowskiej. Stąd rozpoczyna się piękny widokowo szlak na Grzesia i Rakoń.

Zdjęcie Kozicy w okolicach Starorobociańskiego

 

A po trudach wypraw górskich coś dla podniebienia i żołądka

W promieniu 1 km od Szałasu znajdują się restauracje, restauracyjki, bary i domowe jedzenie, które zapewnią Państwu przegląd góralskiej sztuki kulinarnej (łot jedzynio do popitki, łoscypki, moskole, kwaśnico no i herbatka lo stropionych *) .

*tłumaczenie na miejscu