wybór hotelu

Jak wybrać dobry hotel?

Hotel, który spełni wszystkie nasze oczekiwania

Bardzo często przy okazji różnego rodzaju wyjazdów, to właśnie hotel, w którym się zatrzymamy najmocniej wpływa na to, czy wyjazd okaże się sukcesem czy też porażką. Oczywiście, czasem można przymknąć oko na niektóre niedogodności, a czasem już na starcie widzimy, że albo lokalizacja obiektu nie jest najlepsza, albo wystrój, albo obsługa nie jest dla nas uprzejma i już wiemy, że z danym problemem będziemy musieli się borykać przez cały czas pobytu. Wydawałoby się, że wiele z tych rzeczy można było przewidzieć jeszcze przed wyjazdem, chociaż jest też wiele aspektów, na które nie możemy mieć wpływu. Wobec tego, jak wybrać dobry hotel, aby naprawdę być zadowolonym?

Czym tak naprawdę jest dobry hotel?

Przyjmuje się, że im więcej gwiazdek ma hotel tym jest bardziej luksusowy. A jednak, nie każdy dobrze się czuje w nowoczesnym i luksusowym hotelu, urządzonym w stylu minimalistycznym z pięcioma gwiazdkami. O ile hotel może posiadać wszelkie udogodnienia- zawsze istnieje ryzyko, że po prostu będziemy się w nim źle czuć. Dlatego mianem najlepszego hotelu możemy określić nie ten obiekt, który ma najwięcej gwiazdek, a ten, który będzie najlepiej dopasowany do naszych potrzeb i preferencji. Dlatego też tak ważne jest, aby jeszcze przed rozpoczęciem poszukiwań zastanowić się, jakie aspekty są dla nas priorytetowe, a jakie nie są aż tak istotne. Zanim dokonamy rezerwacji noclegu powinniśmy pooglądać zdjęcia obiektu- zarówno z zewnątrz jak i wnętrza konkretnych pokoi. Dzięki temu będziemy wiedzieli czego się spodziewać i już na tym etapie będziemy mogli odrzucić obiekt, jeśli nie będzie nam odpowiadała jego estetyka, wystrój lub standard.

Warto wziąć pod lupę lokalizację

To również jest bardzo ważne, niezależnie od tego, w jaki sposób podróżujemy. Jeśli mamy zamiar wziąć samochód, być może nie będzie miało dla nas znaczenia to, jak daleko hotel znajduje się od centrum oraz od atrakcji turystycznych. Jednakże bardzo istotne będzie dla nas to, czy będziemy mieli gdzie zostawić samochód, a więc czy przy hotelu jest bezpłatny parking dla gości. Z kolei podróżując pociągami i autokarami, zazwyczaj chcielibyśmy mieć wszędzie blisko. Pokonywanie wielu kilometrów do najbliższego sklepu może być uciążliwe i na pewno nie będzie niczym przyjemnym. Dlatego też zawsze dokonując rezerwacji w danym obiekcie sprawdźmy, gdzie konkretnie się on znajduje na mapie miasta.

Dodatkowe atrakcje?

W sezonie letnim często podróżujemy po to, aby zwiedzać i cieszyć się piękną pogodą. Zawsze jednak powinniśmy wziąć także pod uwagę taką opcję, że tej ładnej pogody nie będzie, a my będziemy zmuszeni spędzać więcej czasu w hotelu. W takim przypadku dobrze, aby taki obiekt sam w sobie oferował nam różne atrakcje. To może być dostęp do siłowni, sauny i basenu. To może być renomowana strefa SPA z gabinetami odnowy biologicznej i ciekawymi zabiegami. Niektóre hotele mają nawet własne kluby lub też kręgielnie, w których można miło spędzić czas. Takie atrakcje zawsze dają nam większe pole manewru.